пʼятниця, 25 лютого 2011 р.

Graduation time.

(розповідь про те як захищають дипломи в Японії, хто не цікавиться освітою і наукою можна переходити до фотографій)


У лютому в Японії закінчується навчальний рік і другий семестр. З квітня почнеться новий навчальний рік.
Минулого же тижня 17-18 числа в університеті відбувся захист дипломних робіт бакалаврів і магістрів. Система тут дуже цікава і сильно відрізняється від нашої. Про то шо всі студенти тут так чи інакше але долучені до передової наукової роботи я вже десь говорив. Усі без винятку, незалежно від рівня знань, оцінок, здатності виконувати покладені задачі - усі мають можливість робити сучасну науку на сучасному обладнанні, оперуючи супер-дорогими матеріалами і купуючи (звичайно через сенсея) все що їм потрібно для експерименту. Але якщо говорити про захист проробленої роботи то тут все обстоїть набагато простіше. Студенти готують короткі абстракти (на 1 сторінку) і роблять досить короткі презентації - сумарно виступ складає 10 хвилин, 7 на доповідь і 3 на запитання. Регламенту дотримуюються дуже чітко, довше ніж 10 хвилин ніхто не виступає. Графік виступів розповсюджується по електронній пошті і в друкованому вигляді по всім підрозділам.
У нас в цьому році 4 випускників бакалаврів, усі четвертокурсники і вони в ці два дні захищалися.
Доповіді всього під-факультету (не окремо по кафедрам) відбуваються в одній і тій же величезній аудиторії (як на фото, посилання знизу). Всі випускники одягнуті в чорні костюми і білі сорочки - без винятку. З приводу офіційних доповідей у мене завжди проблема - бо немаю чорного костюми (приходиться позичати у Серого). Якось Такума мені сказав що якби на офіціну доповідь він прийшов одягнутий в щось інше ніж чорний костюм біла сорочка і краватка то це би було запорукою того щоб не захистити диплом, або більше того бути недопущеним до доповіді. Словом весь цирк захисту дипломних робіт дуже серйозний - міліон студентів і всі преподи нашого напрямку сидять в одному величезному амфітеатрі студент за катедрою робить доповідь, з приколотим до воротничка мікрофоном, преподи в свою чергу задають запитання, секретарки бігають по залу з мікрофонами для бажаючих задати запитання. Весь перформанс дуже мощний, але є одне але. В історії універститету ще не було студента який би не закінчив або не захистився. Студенти ростуть із знанням того що вилетіти з універа вони можуть лише у випадку повного ігнора всіх правил і як мінімум 1 року пропусків занять, як каже мій давній друг Дютьо "за всьо уплочено". І звичайно всі успішно захищаються. Один раз за кілька років існування цього університету був курйоз - під час захисту, після поставленого складного запитання студент практично про себе (але завдяки мікрофону всі гарно почули) сказав слово "くっそう" (ku-sso-u) що ознаяає "damn it, shit!, fuck!" але навіть це не дало йому можливості вилетіти з універа з позором. Всі зробили вигляд що нічого не сталося і лише легенда гуляє серед студентів, хтось із наших навіть був на тій презентації.
Чуть не забув. Звичайно студенти мають також здати дипломні роботи (40-50 сторінок) але вони займаються підготовкою оних - лише тепер, вже після того як формально рішення про їхний випуск вже зроблено! Ось так, тут у нашому університеті, звичайно рівень аналогічних процедур у крутих універах - може набагато вище, але я шо віжу то пою і ця історія аж ніяк не являється обєктивим висвітленням реалій. Дивно лише те що будучи у настільки детермінованому стані (знаючи що вони точно закінчать універ і отримають диплом) студенти у повному своєму складі - дуже виховані, ввічливі, послушні і даже не пікають а лише трєпєщуть коли до них звертається старший (по віку, по курсу, препод, чи даже як я - якийсь іноземець). Культура нах!

(фотки тут)
Graduation 2011

Немає коментарів:

Дописати коментар