неділя, 26 червня 2011 р.

Recycling.

Сьогодні поки Марька дивилася мікімауса я десь годину сортував мусор який назбирався з часу Оленкиного відїзду. Не весь звичайно мусор за 5 місяців а тільки вибрані елементи. Спочатку звичайно вивчав спеціальну книжочку де в деталях поясено шо і як викидати. Книжочки є на англійській мові, і іноземцям видаються при вїзді в будь яке житло. Найбільше часу зайняло розрізка ножницями тетрапаків і обробка пластикових бутилок. Відбувалося все це згідно інструкцій на малюнках.

Пробки і етикетки треба знімати і у спеціальний кульок для пластикового мусора. Бутилки треба мити водою, щоб були чисті і готові до переробки. Потім треба максимально стиснути, топчучи ногами.

З бутилками з під соків і молока - своя історія. Їх також треба промивати водою, потім гарно висушити а потім віднести у спеціальний ящищок, в певному місці. Я зараз понесу у найближчий супермаркет, там є такий. 

І це процедури лише для двох типів мусора. Для іншого інші але в мене сьогодні лише такі :-) Як там на батьківщині вже почали переробляти щось чи все ще звозять на свалки... Так би хотілося щоб вже і у нас почали таким займатися.

3 коментарі:

 1. Ромка, как это печально не звучит, но увы у нас всё также по старинке мусор вывозят на свалки, а порой и просто в места не отведённые под свалки. Так что в этом плане нам до японцев ещё расти и расти.
  Заводы по переработке мусора унас пока только планируют строить, знаю точно, что планируют строить под Киевом и где-то в Крыму.

  Когда выбрасываешь мусор, то тоже можешь видить контейнеры для разного вида мусора:

  - обычные всем знакомые металические большущие урны, куда всё бросаеться одним скопом;
  - специальные под пластик;
  - и для стекла.

  Рома, сам понимаешь, у нас плохо работает система распределения мусора по разным ёмкостям, наш народ привык гадить в одну кучу, сори за такое сравнение.

  ВідповістиВидалити
 2. Значить дійсно нічого не змінилося з часу мого відїзду. Мені здається що це крім усього ще й мав би бути непоганий бізнес, але я в цьому розуміюся мало. Тут дуже багато всяких товарів зроблено з мусора і деякі дуже круті, даже бачив меблі з картона, не кажучи вже цілі замки для дітей. А в науці так вообще - всім хто займається ресайклінгом держава видає чумові гранти, так шо якщо в когось є ще нереалізовані ідеї як з какашки зробити кулькову ручку - ласкаво просимо в Японію :-)

  ВідповістиВидалити
 3. Ромка, не поверишь, в моёй голове мореееееееее различных бредовых идей, подобно той, что ты озвучил :-))) Но увы, со своим темпераментом я не смогу тихо-мирно сосуществовать со спокойными японцами :-)))
  Так что будем держать свои идеи при себе от греха подальше :-)))

  ВідповістиВидалити