субота, 27 липня 2013 р.

Цикади in Japan.

"Жизнь послушников Храма шла по строго установленному распорядку, но мне те летние дни вспоминаются как последний настоящий отдых в моей жизни. Я и сейчас ясно слышу стрекот летних цикад..." 


 "Нас окружали поросшие красными соснами горы, чьи склоны звенели от стрекота цикад." 


"Помню, как в ту ночь пронзительно трещали цикады во дворе. Они-то меня, наверное, и разбудили." 


"Я стоял, опираясь на перильца верхнего яруса Кинкакудзи. Ветер дул с юго-запада. Небо пока не изменилось. В Зеркальном пруду, зацепившись за водоросли, сияла луна; кругом ни звука - лишь кваканье лягушек да треск цикад." 


 "Вечность сочилась с небес, обволакивая наши лица, руки, грудь, погребая нас под своей тяжестью. Будь она проклята!.. Да-да, в день, когда кончилась война, даже в треске горных цикад я слышал проклятый голос вечности. Она словно залепила всего меня густой золотистой штукатуркой." 


 "Застонал лес. Затрещали ветви деревьев, что росли на берегу пруда. Ночное небо утратило спокойный чернильно-синий оттенок, замутилось тревожной голубизной. Цикады, правда, не умолкли, но их теперь заглушал таинственный свист флейты ветра." 


Коли я, давно, зустрічав подібні згадування цикад в книгах японських авторів важко було собі уявити що таке цикади і що це за звук вони створюють. Тепер я це добре знаю і розумію. Цикади, японською мовою - "семі", тріщать з 6 ранку і до темноти - так що ми прокидаємося від їхнього крику, якщо вікна не закриті. Тиждень тому Марьці подарували навіть спорядження для ловлі цикад - це розвага всіх японських дітей навколо в цю пору. Тиждень тому, ми зловили шість штук вони потім тріщали в коробоці десь день або два - а пізніше впали смертю храбрих. Потім ми з Марькою робили фотосесію з цикадами в домику Кітті чан, після чого Оленка провела аналогію з кінофільмом Мовчання ягнят сказавши що головний герой в кіно забавлявся схожим чином... Сьогодні, під час прогулянки я записав коротке відео і зробив пару фоток цикад в їхньому природньому середовищі. Словом кому цікаво.

Немає коментарів:

Дописати коментар